Sitemap
Tuinimpressies | Tuinagenda | Over Ons | Nieuws | Offerte Aanvraag | Contact
Elverdink Hoveniers
FEBRUARI: CROCUSSEN

Kleurige krokussen, in grote groepen verspreid door de tuin, horen helemaal bij het voorjaar. Maar ook in een pot of mand op de tuintafel doen ze het heel leuk.

Crocussen- grootbloemig gemengd, bloeien in februari/maart ze worden ongeveer 15 a 20 cm hoog en zijn daardoor ongevoelig voor weersinvloeden, ze bloeien zowel in de volle zon en op beschaduwde plaatsen.
Planten in september/december ongeveer 5 cm diep en 3/5 cm uit elkaar.

Laat crocussen hun eigen gang gaan in groepen tussen de heesters. Wel moet er aan gedacht worden dat crocussen de neiging hebben 'naar boven te groeien'. Een crocus vormt bovenop de oude knol een nieuwe knol. Dit houd in dat na een aantal jaren de bolletjes boven op de grond komen te liggen. Als dit wordt
waargenomen spit men voorzichtig de bolletjes op en plant ze weer opnieuw op de gewenste diepte.

TIP: Zet de krokussen bij erg slecht weer op een beschutte plek, bijvoorbeeld onder een afdakje, dan heb je langer plezier van de bloemen.

 

Tuinagenda

VAN ELVERDINK HOVENIERS

JANUARI: FRUITBOMEN, HEESTERS...
Januari is een uitstekende maand om over uw tuin... >>
FEBRUARI: CROCUSSEN
Kleurige krokussen, in grote groepen verspreid d... >>
JULI: ROZEN MESTEN
Als je rozen hebt, dan staan die nu in volle blo... >>
JULI: ROZEN MESTEN
Als je rozen hebt, dan staan die nu in volle blo... >>
AUGUSTUS: GAZON MESTEN
Deze maand mag je het gazon voor de laatste keer... >>
SEPTEMBER: SNIJBLOEMEN UIT DE TUIN
Dahlia’s en chrysanten zijn prima snijbloe... >>
 
Privacy Statement | Disclaimer | KVK 01069864 0000 | www.eigenwijze.nl